Przedszkole Montessori Poznań, Kotki-Dwa.pl Puszczykowo | Zajęcia dodatkowe
15941
page-template-default,page,page-id-15941,page-child,parent-pageid-15613,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-7.7,wpb-js-composer js-comp-ver-5.5.1,vc_responsive

Zajęcia dodatkowe

BASEN – kurs oswajania z wodą/nauki pływania

Zajęcia odbywają się na krytej pływalni w Daszewicach (Szkoła Pływania Freagata). Prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów, który poprzez zabawę oswajają dzieci z wodą oraz wyrabiają w nich nawyki pływackie. Doskonała forma rekreacji ruchowej dla najmłodszych Nieodzowną „pomocą” jest tu jeden z rodziców bądź opiekunów, który aktywnie włączy się w uczestnictwo w zajęciach. Kurs w istotny sposób ułatwia późniejszą naukę pływania, dzięki czemu można opanować strach przed wodą. Podział na grupy wiekowe i poziom umiejętności sprawia, że każdy czuje się na zajęciach komfortowo. Małe grupy do max. 20 osób pozwalają na utrzymanie kameralnej atmosfery oraz indywidualne podejście do każdego uczestnika.

Kurs odbywa się raz w tygodniu przez 16 tygodni.

 

Zajęcia logopedyczne

Zajęcia indywidualne mające na celu wyeliminowanie ewentualne, przyszłe wady wymowy. Obejmują one ćwiczenia oddechowe oraz gimnastykę buzi i języka. Zajęcia prowadzone przez neurologopedę na terenie przedszkola. Czas trwania (ustalany indywidualnie), zazwyczaj 20-30 minut tygodniowo. Pierwsze zajęcia (diagnoza) bezpłatnie.

środa od g. 09.30, zajęcia indywidualne

 

Taneczne inspiracje na kolorowej macie 

Zajęcia rytmiczno-muzyczne z elementami edukacyjnymi w oparciu o rytmikę Dalcroza( kształcenie słuchu, kształcenie rytmiczne, improwizacja) i system Orffa (dzieci rytmizują słowa, poprzez układanie do nich melodii). Klaszczą, tupią, skaczą do muzyki, a także same tworzą muzykę (przy pomocy instrumentów) z elementami muzykoterapii (doświadczenie wszystkimi zmysłami: dźwięk, wibracja, obraz, ruch, sprawstwo itd.).

Prowadzący: z wykształcenia muzyk, muzykolog, nauczyciel fortepianu, autorka programów stymulujących rozwój dzieci poprzez muzykę, doświadczony instruktor zajęć muzycznych dla dzieci w wieku 0 – 6 lat.

Czas trwania zajęć 30 minut raz w tygodniu.

zajęcia: piątki g. 12.00 i 12.30, podział na grupy alfabetyczny

 

Zajęcia wychowania fizycznego

Trening ogólnorozwojowy, którego celem jest doskonalenie cech motorycznych (wytrzymałość, koordynacja, szybkość, gibkość), kształtowanie ruchów psychomotorycznych oraz cech wolicjonalnych

Program: zajęcia ze sprzętem sportowym; piłki, hula hop, drabinki, tyczki, płotki wprowadzające w dyscypliny sportowe takie jak piłka nożna, koszykówka, lekkoatletyka; gry bieżne, skoczne i rzutne; zajęcia w budynku i na zewnątrz. Prowadzący:  absolwentka AWF, trener lekkiej atletyki, wielokrotna uczestniczka i medalista Mistrzostw Polski w lekkiej atletyce, od wielu lat pracuje jako instruktor sportowy dzieci w wieku przedszkolnym/szkolnym.

Czas trwania zajęć: 30 minut raz w tygodniu.

wtorki i czwartki g. 15.00, podział na grupy alfabetyczny